• Jest taki dzień...

• Jest taki dzień. Magiczny dzień pojednania, radości i dobrych życzeń. Obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Niecierpliwie oczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Nic więc dziwnego, że łączy się z nim wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego starego zwyczaju, uczniowie naszej szkoły podczas wyjątkowej uroczystości na hali sportowej zaprezentowali nam najpiekniejsze kolędy. Tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia jest głęboko zakorzeniona nie tylko w narodzie polskim. Na całym świecie katolicy świętują narodzenie Jezusa, ale w każdym kraju panują nieco odmienne zwyczaje. Chcąc przypomnieć narodziny Pana Jezusa nasi najmłodsi koledzy z klas III wraz z wychowawcami przygotowali i przedstawili nam Jasełka. Była pięknie przystrojona szopka a w roli Józefa i Maryi wystąpiły przedszkolaki. Na ten swiąteczny czas uczniowie klasy 5 złożyli wszystkim zebranym życzenia: by w tę noc żaden człowiek nie był obcy, żeby nie było samotnych, by każdy z każdym dzielił się sercem, by ktoś przypomniał sobie kolędę dawno zapomnianą, by ktoś komuś przebaczył, ktoś się rozpłakał, ktoś zamknięte drzwi otworzył, by wszyscy byli dobrej woli a nad światem pokój. Po uroczystości odbyły się wigilie  klasowe z wychowawcami, podczas których  śpiewano kolędy, dzielono się oplatkiem, obdarowywano się prezentami.

Pozostałe zdjęcia z uroczystości w galerii zdjęć.

• " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

Szkolne Mikołajki obchodziliśmy w tym roku pod hasłem " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem..." 6 grudnia został zorganizowany kiermasz słodkosci, którego celem było wsparcie zbiórki charytatywnej na zakup leku ratującego życie Zosi Szcześniewskiej chorej na SMA. Dzięki życzliwości i hojności wszystkich osób o wielkich sercach udało się zebrać 1664,20 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na konto Zosi❤ Akcję zorganizowała pani Justyna Boryczewska.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!❤

Pozostałe zdjęcia w galerii zdjęć.

• BIEG BOROWIAKA

• Bieg Borowiaka

24 września 2022r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXXVII "Biegu Borowiaka" organizowanym w Tucholi. Zajęli następujące miejsca:

klasy I-III:

Jacqueline Wereski - II miejsce

Eliza Karnowska - III miejsce

klasy IV - VIII:

Michalina Borzyszkowska - I miejsce

Marta Szmelter- II miejsce

Wiktoria Chwastyniak - II miejsce

Sylwester Guss - IV miejsce

Wojciech Kleybor - V miejsce

Daria Juhnke - VI miejsce

Kacper Dereszyński - VI miejsce

Paulina Woźniak - VII miejsce

W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęliśmy 4 miejsce. Gratulujemy tym, którzy stanęli na podium, a także wszystkim uczestniczącym w biegu!