• Wycieczka "zerówek" do Sali Zabaw Honolulu i McDonald's

• 26 października dzieci z grupy zero "A" i zero "B"  wybrały się na wyczieckę do sali zabaw Honolulu. Spędziły tam 2 godziny na zabawie swobodnej oraz zajęciach z animatorem. Następnym przystankiem był McDonald's - było pysznie!

• PASOWANIE NA UCZNIA

• Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom” – takie przyrzeczenie składali pierwszoklasiści w miniony piątek – 20 października 2023r.

Ślubowanie uczniów to piękna tradycja naszej szkoły, która uwzględnia strój galowy, uroczystą akademię, przysięgę na sztandar oraz pasowanie na ucznia przez dyrektora szkoły.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Kolorowym ołówkiem aktu pasowania dokonała pani dyrektor szkoły – Monika Kuberska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Józefa Swobodzińskiego w Kęsowie.

Koledzy ze starszych klas obiecali opiekę i wsparcie. Nie obyło się również bez słodkich upominków. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to ogromne przeżycie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości były wspólne fotografie.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 6 edycji akcji:
             #SprzątamyDlaPOLSKI
          • Nasi Mistrzowie!

• Uczniowie naszej szkoły Marcel Miszker i Bartosz Wandziński wzięli udział w Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików w Boksie. Znakomicie sobie poradzili. Zakończyli mistrzostwa z brązowymi medalami! Gratulacje!!!

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 250-lecia
            Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, a także zaproszeni goście, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części artystycznej uczniowie śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli. Podczas uroczystości głos zabrali: dyrektor pani Monika Kuberska, pan Radosław Januszewski, pan Witold Ott oraz pan Krzysztof Dereszyński, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, Podziękowali za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Na zakończenie uroczystości reprezentanci Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli pracownikom szkoły, zaproszonym gościom drobne upominki. Uroczystość przygotowała p. Renata Malinowska.

• Dzień Nauczyciela

• Najlepsze życzenia dla wszystkich nauczycieli!

Z okazji Dnia Nauczyciela - piosenka od dzieci z zeróweczek!

• Dzień Chłopaka

• Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku, 30 września. W naszej szkole, świętowanie tego dnia, na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Klasy 6a i 6b wraz z wychowawcami klas, przygotowali krótkie przedstawienie upamiętniające ten dzień. Była to znakomita okazja do integracji zespołu klasowego. Uczniowie świetnie się bawili, wykonując tańce i śpiewając piosenki. Na koniec, chłopcy otrzymali najlepsze życzenia od dziewcząt!

• SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 03 października na strzelnicy lasów państwowych w Plaskoszu- Tuchola odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza szkoła wystawiła swoje reprezentacje we wszystkich czterech kategoriach- dziewczynki i chłopcy z klas IV-VI oraz dziewczęta i chłopacy z klas VII-VIII. Wszystkie ekipy walczyły do upadłego, za co należy im się uznanie. Jedna nasza sztafeta odniosła sukces i zajęła I miejsce w powiecie tucholskim, a tym samym wywalczyła sobie prawo do udziału w finale wojewódzkim! Była to sztafeta dziewcząt z roczników 2010-2009 w składzie:

Marta Szmelter, Wiktoria Chwastyniak, Estera Januszewska, Sandra Juhnke, Daria Juhnke, Paulina Woźniak oraz Julia Back.

Sztafeta dziewcząt rocznik 2013-2011:

Julia Golińska, Julia Mróz, Laura Knopek, Rozalia Kortas, Eliza Karnowska, Oliwia Szmelter.

Sztafeta chłopców rocznik 2013-2011:

Aleksander Wołowicz, Michał Szmagliński, Kacper Łożyca, Sylwester Guss, Wojciech Wielandt, Wojciech Kleybor.

Sztafeta chłopców rocznik 2010-2009:

Aleksander Szmagliński, Roman Kortas, Kacper Dereszyński, Filip Patek, Hubert Rygielski, Oskar Kłosowski.

• Wizyta Policjantów w "zerówkach"

• Dnia 4 października w grupach zerówkowych odbyło się spotkanie z Panami Policjantami. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na drodze, zaznajomiły się z atrybutami policjanta, a także miały okazję obejrzeć od wewnatrz wóz policyjny.

• BIEG BOROWIAKA

• XXXIX Bieg Borowiaków już na nami! Jak podaje organizator w tegorocznej edycji na starcie stanęło aż 698(!) zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z 44 osób. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i wkład w wynik końcowy naszej szkoły. Udało się także „wyszarpać” kilka medali, z czego się bardzo cieszymy .

Lista medalistów:

Oliwia Szmelter rocznik 2013, II miejsce

Wiktoria Chwastyniak rocznik 2010, I miejsce

Marta Szmalter rocznik 2010, III miejsce

Daria Juhnke rocznik 2009, I miejsce

Paulina Woźniak rocznik 2009, II miejsce

Kacper Dereszyński rocznik 2009, III miejsce

Nasza szkoła w punktacji zespołowej zdobyła 6 miejsce :)