• Elektroniczna skrzynka podawcza

• Elektroniczna skrzynka podawcza - ePUAP Elektroniczna skrzynka podawcza pozwala na doręczanie do instytucji pism podpisanych bezpiecznym podpisem elektronicznym w sposób zapewniający otrzymanie urzędowego poświadczenia przedłożenia (UPP). UPP jest dowodem doręczenia pisma, a widniejąca na nim data stanowi datę doręczenia. W celu dostarczenia do naszej Szkoły dokumentu elektronicznego należy zarejestrować się na elektronicznej platformie usług administracji publicznej (ePUAP) pod adresem epuap.gov.pl. Po założeniu konta i zalogowaniu się na ePUAP użytkownik ma dostęp do elektronicznej skrzynki podawczej Szkoły. Oto adres skrytki na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/najnowsze-uslugi/najnowsze-uslugi-centralne-2/pismo-ogolne-do-podmiotu-publicznego-nowe

Następnie należy kliknąć w kafelek ZAŁATW SPRAWĘ, zalogować się profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym i wybrać podmiot publiczny z listy poprzez wpisanie nazwy szkoły. Adres skrytki ma nazwę:

/SPKesowo/SkrytkaESP

Elektroniczna skrzynka podawcza Szkoły Podstawowej w Kęsowie zawiera jeden formularz elektroniczny pn. „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Za jego pomocą załatwią Państwo każdą sprawę należącą do kompetencji Szkoły Podstawowej w Kęsowie. Zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011r. w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępnienia formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. 2011 nr 206 poz. 1216 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrzeniu Wielkim akceptuje formaty elektroniczne wymienione w niniejszym Rozporządzeniu. Informacje dodatkowe:

- Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego to 3 megabajty.

- Pliki zawierające szkodliwe oprogramowanie będą automatycznie usuwane.

- Odnośnie spraw załatwianych w trybie postępowania administracyjnego konieczne jest podanie imienia, nazwiska, adresu osoby wnoszącej pismo oraz jej podpisu.

- Elektroniczna skrzynka podawcza obsługuje zarówno bezpieczny kwalifikowany podpis elektroniczny jak i jego darmowy odpowiednik, czyli profil zaufany ePUAP.