• Sukcesy naszych uczniów

• Uczennica Agata Wilkońska z klasy siódmej zdobyła III miejsce w powiatowym konkursie „Cztery pory roku w Borach Tucholskich”.

Amelia Wegner z klasy siódmej zwyciężyła w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK i przeszła do etapu okręgowego, który odbędzie się w maju.

• Dzień Ziemi

• W piątek 21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. To coroczne wydarzenie ma na celu pogłębienie wiedzy oraz świadomości ekologicznej.

W tym dniu uczniowie z klas 5 – 8 wraz z nauczycielem biologii p. Grażyną Paszul przygotowali punkty z różnorodnymi zadaniami związanymi z ekologią i ochroną środowiska. Uczniowie segregowali odpady poznając znaczenie recyklingu, wzięli udział w quizach o tematyce ekologicznej, rozpoznawali zagrożone gatunki roślin i zwierząt, układali puzzle, rozwiązywali rebusy oraz krzyżówki.