• Dzień Patrona

• Dnia 28 marca bieżącego roku świętowaliśmy w naszej szkole uroczysty Dzień Patrona – Księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Bernarda w Kęsowie. Po niej odbyła się uroczysta akademia, która w tym roku poświęcona była życzliwości – jako jednemu z priorytetów, którymi kierował się nasz Patron.

Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – to wewnętrzna postawa, filozofia życia

Autentycznej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć. Życzliwości nie trzeba uczyć, wystarczy ją okazywać. Każdego dnia w domu, w sklepie, na ulicy… Uśmiech, filiżanka ciepłej herbaty, otwarcie mamie z wózkiem drzwi do sklepu to mało, a zarazem tak wiele. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła?”

Na te oraz inne pytanie mieliśmy okazję odpowiedzieć sobie w trakcie tej akademii.

Po cześci oficjalnej odbyły się rozgrywki sportowe oraz zajęcia z wychowawcami. Uczniowie odpowiadali między innymi na nietypowe pytania związane ze szkołą oraz naszym Patronem; dokańczali drzewo życzliwości “ubierając” je w życzenia, mieli okazję zakręcić kołem fortuny i wykonać zadania praktyczne dotyczące życzliwości. Prace klas w formie plakatów o znaczeniu życzliwości w naszym życiu pojawiły się na pierwszym piętrze.

Oby uśmiechy, które zagościły na twarzach w trakcie realizacji tych zadań i całego dnia spędzonego w szkole pozostały z Nami jak najdłużej.:)

Pozostałe zdjęcia z Dnia Patrona w galerii zdjęć.

• POMAGAMY OFIAROM TRZĘSIENIA W TURCJI

• Dnia 22.03.23r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję ,,Dzień słodkości -pomagamy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji''.

Dzięki pomocy rodziców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w nasze przedsięwzięcie ( przygotowanie słodkich wypieków), zebraliśmy kwotę 1400zł . Cała suma została wpłacona na konto Ambasady Republiki Turcji w Warszawie.

Dziękujemy!

• Szkolny Dzień Kobiet

• Dziś z okazji Dnia Kobiet, nasi szkolni Mężczyźni przygotowali zabawną akademię z okazji naszego święta. Zaskoczyli nas swoim wszechstronnym talentem artystycznym. Specjalnie dla nas -kobiet-przygotowali zabawne piosenki i sceniczne stylizacje. Ponadto swoim oryginalnym strojem podkreślili wyjątkowość naszego święta.:) Odbył się również specjalny  plebiscyt i spośród Dziewcząt wybrano zwyciężczynie między innymi takich kategorii jak: najnajładniejsza, o wielkim sercu, najbardziej wysportowana, najbardziej koleżeńska, o najpiękniejszym uśmiechu....Na koniec wszystkie kobiety zostały obdarowane słodkościami z miłymi sentencjami...

Dziękujemy!

Zdjęcia z akademii w galerii zdjęć

• Konkurs recytatorski " Poeci dzieciom"

Dnia 7 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III pt.”Poeci dzieciom”. Celem niniejszego konkursu była popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, doskonalenie ich umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji pisarzy polskich. Każdy z uczestników zaprezentował wybrany przez siebie wiersz polskiego autora poezji dziecięcej. Ocenie podlegały: płynność i bezbłędność recytowanego tekstu, dykcja, intonacja oraz oczywiście ogólny wyraz artystyczny. Dzieci prezentowały wiersze A. Fredry, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Recytatorów uświetniły stroje, charakteryzacje oraz rekwizyty tematyczne do wierszy, co bardzo uatrakcyjniło występy. W konkursie wzięło udział 14 uczestników.

Po burzliwych naradach laureatami konkursu zostali :

Klasa I: Tymon Fryca "Paweł i Gaweł" A. Fredro

Klasa II: Iga Czarnecka "Na straganie" Jan Brzechwa

Klasa III: Eliza Karnowska "Stefan Burczymucha", M. Konopnicka

Serdecznie gratulujemy talentów laureatom oraz wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów w dalszych potyczkach recytatorskich.

Zdjęcia z konkursu w galerii zdjęć.