• "Wystrzałowa lekcja wf-u"

• W dniu 24 lutego w naszej szkole odbyła się "Wystrzałowa lekcja wf-u".

Były to zajęcia z Laser Tag- paintballa laserowego. Zajęcia odbywały się na hali gimnastycznej, która została do tego specjalnie przygotowana, jak również pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Laser Tag to gra ruchowa z elementami interaktywnymi, zapewniająca dużą dawkę sportowej rywalizacji, w której podzielona na drużyny klasa staje w szranki w rozgrywce, gdzie liczy się spryt, celność i zmysł taktyczny. W naszej zabawie uczestniczyły klasy IV-VII i wszystkim dostarczyła ona emocji jak również sporej dawki wysiłku fizycznego, pomimo iż zajęcia trwały tylko 45 minut. Jak to wyglądało zobaczcie sami w fotorelacji z tego wydarzenia.(galeria zdjęć- Laserowy paintball)

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki tej wyjątkowej – nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej – inwestycji w edukację, szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery już teraz pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Laboratoria Przyszłości opierają się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Realizację tego celu umożliwi zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli w ich nauce poprzez m. in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach.

Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w Mobilnych Laboratoriach Przyszłości.

22 lutego 2023r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w szkole edukatorów, którzy przeprowadzili lekcje w formule warsztatowej. Ekipa edukatorów wyposażona była w niezbędny sprzęt i materiały do przeprowadzenia zajęć z uczniami. W warsztatach brali udział uczniowie z klas 4-6. Po stronie szkoły konieczne było udostępnienie dwóch sal, w których przez 4 godziny lekcyjne edukatorzy Laboratoriów Przyszłości prowadzili zajęcia. Każda grupa liczyła ok. 15 osób (wymogi zajęć). Uczniowie wzięli udział w warsztatach: druk 3D, elektronika- mikrokontrolery, rękodzieło, multimedia. Uczniowie klas 4, 5 i 6 mogli pobawić się długopisami 3d, wydrukować brelok w drukarce 3d czy też sterować ręką grę interaktywną. Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości uczniowie mają szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów, które przełożą się na lepszy start w dorosłość. Podczas lekcji edukatorzy rozbudzili w nich zainteresowanie umiejętnościami, które pozwolą im wykorzystać technologię w sposób zgodny z ich predyspozycjami.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Pozostałe zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęc w zakładce" Laboratoria Przyszłości".

• Bal karnawałowy w klasach I-III

Karnawał to miła, pełna wrażeń, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Tegoroczny bal karnawałowy dla klas I-III odbył się w naszej szkole 27 stycznia. Hala sportowa została przyozdobiona kolorowymi dekoracjami, nie zabrakło także miejsca na kącik fotograficzny, w którym wykonywano liczne zdjęcia grupowe. Zjawiskowy wystrój, muzyka, słodkie przekąski, a także zaangażowanie wychowawców wprowadziły wszystkich w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Dzieci przygotowały kolorowe kostiumy, wcieliły się w różne postacie z bajek i filmów. Zabawę urozmaicały kreatywne konkurencje: krzesełka, gorący balon, i rysowanie bałwana z zamkniętymi oczami. Wszyscy bawili się wyśmienicie w rytm muzyki, nie zabrakło również tańców prowadzonych przez wychowawczynie klas. Ten dzień dostarczył Nam wiele uśmiechu i będziemy go mile wspominać!

Pozostałe zdjęcia z karnawału w galerii zdjęć.

• MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ… - SZKOLNE WALENTYNKI

Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa, integracja i zdrowa rywalizacja. Takie cele miały organizowane w naszej szkole obchody Walentynek.

14 lutego, uczniowie klasy 5a i 5b wraz z wychowawcami – p. Grażyną Paszul i p. Alicją Pogorzelczyk, przygotowali krótkie przedstawienie z okazji Walentynek. Celem przedstawienia było pokazanie uczniom, jak świętowali ten dzień nasi przodkowie – począwszy od prehistorii, aż do teraźniejszości. Wykonawcy zadbali, aby odpowiednio się ucharakteryzować oraz odegrać swoje role. To dzień miłości i przyjaźni – tak brzmiało hasło przewodnie.

Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Celem tego dnia było zachęcanie dzieci do okazywania uczuć innym osobom (kolegom, koleżankom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły). Wśród społeczności szkolnej królował kolor czerwony.

Zadbajmy o to, aby Święto Walentynkowe nie trwało tylko jeden dzień , ale cały rok . Pamiętajmy o tym, że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.

• 31 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / 29.01.2023 / GMINA KĘSOWO ŁĄCZNIE ZEBRALIŚMY 15 206, 77 zł

• Nasi wolontariusze całą niedzielę kwestowali na rzecz WOŚP. W ten dzień na hali sportowej w Kęsowie przeprowadzono konkurencje sportowe dla dzieci oraz mecz w piłkę nożną - Dzieci kontra Rodzice. Podczas imprezy sprzedawano ciasta. Każde dziecko mogło zabrać pluszaka do domu, którego wcześniej wylosowało w loterii fantowej oraz zjeść kolorową watę cukrową. W tygodniu poprzedzającym Finał WOŚP Gminę Kęsowo odwiedzili Kolędnicy, którzy nieśli życzenia mieszkańcom. W szkole odbył się też Dzień Słodkości z którego dochód przekazano na WOŚP. Wiejski Dom Kultury prowadził licytacje  on-line na stronie FB. Dziękujęmy wszystkim,  którzy wsparli tę akcję i tym którzy zaangażowali się w przygotowanie 31 Finału WOŚP w Kęsowie.