• Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt

• 15 grudnia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W jednym i drugim przypadku nasze zespoły konkurowały z drużyną ze Śliwic. Niestety, w obu przypadkach poniosły porażkę, ostatecznie zajmując drugie miejsce w powiecie. Składy drużyn:

Dziewczęta: Michalina Golak, Nikola Król, Pola Nowak, Michalina Łożyca, Roksana Pochojka, Daria Boettcher, Rozalia Łońska, Zuzanna Radzio, Natalia Borzyszkowska, Zofia Kensik, Julia Mróz, Rozalia Kortas.

Chłopcy: Hubert Rygielski, Bartosz Wandzinski, Marcel Miszker, Aleksander Szmagliński, Oskar Sternik, Kacper Łożyca, Ksawery Maciejewski, Filip Patek, Wojciech Wielandt, Aleksander Wołowicz, Bartosz Górecki, Sylwester Guss, Łukasz Kawulka, Wojciech Kleybor, Ksawery Kryza, Bartosz Zaremba.

• Turniej Andrzejkowy

• Tradycją naszej szkoły jest organizacja w okresie Andrzejkowym turnieju piłki ręcznej. Nie inaczej było w tym roku. 9 grudnia odbyła się już XXIX edycja tych zawodów. W tym roku w turnieju uczestniczyć mogły dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze. Udział wzięło pięć drużyn: SP Świekatowo, SP Śliwice, SP Żalno, LUKS Pol Czersk no i oczywiście gospodarz- SP Kęsowo. Grano systemem każdy z każdym, więc była możliwość sprawdzenie swoich umiejętności z każdym rywalem. Oto wyniki meczów:

Śliwice-Kęsowo 0:3

Świekatowo-Śliwice 5:1

Czersk-Żalno 11:1

Śliwice-Czersk 1:8

Żalno-Śliwice 2:2

Kęsowo-Świekatowo 1:4

Żalno-Świekatowo 5:6

Czersk-Kęsowo 5:2

Kęsowo-Żalno 6:0

Świekatowo-Czersk 4:7

Wszystkie mecze toczyły się w duchu fair-play, a na zawodników w przerwie między meczami czekał ciepły posiłek. Ostateczna klasyfikacja turnieju:

1. LUKS Pol Czersk 12pkt

2. SP Świekatowo 9pkt

3. SP Kęsowo 6pkt

4. SP Śliwice 1pkt

5. SP Żalno 1pkt

Wyłoniono także najlepszych z najlepszych, czyli najlepszego strzelca turnieju, zawodnika, oraz bramkarza. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

Najlepszy strzelec – Małgorzata Warsińska (LUKS Pol Czersk) 13 bramek

MVP- najbardziej wartościowy zawodnik- Maja Wiśniewska (SP Świekatowo)

Najlepszy bramkarz- Weronika Babut (SP Kesowo) !!!!

Bardzo się cieszymy z wyróżnienia dla naszej zawodniczki- Weroniki Babut, która broniła w turnieju wyśmienicie i zasłużenie dostała nagrodę. Serdecznie gratulujemy!

Kadra zespołu:

Michalina Borzyszkowska, Paulina Woźniak, Weronika Babut, Wiktoria Chwastyniak, Michalina Golak, Daria Boettcher, Estera Januszewska, Daria Juhnke, Sandra Juhnke, Zuzanna Radzio, Michalina Łożyca, Roksana Pochojka, Nikola Król, Rozalia Łońska oraz Wiktoria Zaremba.

• Akcja charytatywna ,,Onko-Mikołaje”

Nasza szkoła włączyła się w 6 edycję akcji charytatywnej pt. “Onko-Mikołaje”. Zbieraliśmy prezenty dla dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych w Bydgoszczy, aby mogły zapomnieć o cierpieniu, o bólu, o kroplówkach, a także, aby zobaczyć ich uśmiechy, które mogły być w ich rzadkością podczas pobytu w szpitalu. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji, a w szczególności uczniom klasy 6 za przygotowanie licznej ilości prezentów i duże wsparcie Dziękujemy!!!

WZ

• Od Pionka do Hetmana

• We wrześniu uczniowie naszej szkoły z klas I i II przystąpili do programu „ Od Pionka do Hetmana”. Podczas cotygodniowych spotkań najmłodsi koledzy uczą się grać w szachy. Zajęcia prowadzi mistrz krajowy z międzynarodowym doświadczeniem pan Paweł Kukuła. Nauka gry w szachy rozwija u dzieci zdolności matematyczne, logiczne myślenie, umiejętność analizy napotykanych problemów i ich rozwiązywania. Młody szachista jest bardziej opanowany, cierpliwy i wytrwały, lepiej radzi sobie z niepowodzeniami niż jego rówieśnicy. Cieszymy się, że w naszej szkole znaleźli się chętni uczniowie aby rozwijać wyobraźnię przestrzenną , uczyć się szacunku do przeciwnika i samego siebie.