• AKCJA - ZBIERAMY TALENCIAKI DLA NASZEJ SZKOŁY

• Nasza szkoła dołączyła do programu LIDL - Szkoły Pełne Talentów! Akcja polega na zbieraniu TALENCIAKÓW za zakupy w markecie Lidl. Zakupy muszą być przynajmniej za kwotę 50 zł i musi sie w nich znaleźć świeży owoc lub warzywo. Jeżeli robią Państwo zakupy w sklepach LIDL, to zapraszamy do zbierania talenciaków i przypisywania ich do naszej szkoły. Za zebrane kupony szkoła będzie mogła otrzymać nagrody.

Robiąc zakupy w LIDLU- możecie wspierać naszą szkołę!

Warunki akcji:

1. Zrób zakupy za min 50 zł w tym przynajmniej jeden owoc lub jedno warzywo

2. Przy kasie odbierz kupon TALENCIAKA

3. Przekaż talenciaka naszej szkole ( specjalne pudełka na talenciaki znajdują się zaraz przy wejściu do szkoły i w gabinecie pedagoga).

4. Wrzuć TALENCIAKA do specjalnego pudełka lub zeskanuj kod QR z talenciaka

Mamy nadzięję, że duch zangażowania we wspólną sprawę na stałe zagości w naszej społeczności i przyniesie wspaniałe owoce w przyszłości.

Szkoła zebrane TALENCIAKI wymienia na wybrane przez siebie nagrody

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU WSZYSTKICH UCZNIÓW, RODZICÓW, NAUCZYCIELI I PRZYJACIÓŁ NASZEJ SZKOŁY.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23.

•  W życiu każdej społeczności zdarzają się momenty, które utwierdzają jej tożsamość i wyznaczają bieg działalności na długie lata. Dla naszej szkoły taki moment miał miejsce 22 marca 2014 roku, kiedy to otrzymała imię ks. Józefa Swobodzińskiego i pierwszy sztandar, który został poświęcony w kościele. Potem na  hali sportowej  odbyła się dalsza podniosła część uroczystości. W związku ze zmianą nazwy z Zespołu Szkół na Szkołę Podstawową konieczne było wykonanie nowego sztandaru. Podczas mszy inaugurującej nowy rok szkolny ks. proboszcz Piotr Wałdoch poświęcił sztandar z aktualną nazwą. Pamiętajmy, że Sztandar Szkolny dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski – Narodu - Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie.

Po mszy świętej udaliśmy się na halę sportową, gdzie odbyła się dalsza część programu. Głos zabrała  dyrektor szkoły pani  Monika Kuberska i oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2022/2023. Powitaliśmy nowych uczniów, a wychowawcą klasy I została pani Delfina Świeczkowska.

Następnie przyszedł czas na powakacyjne spotkania z wychowawcami. Życzymy wszystkim powodzenia i samych piątek w nowym roku szkolnym.

• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas ósmych.

• Zakończenie klas ósmych to bardzo wzruszający moment. Pożegnanie po wielu latach wspólnych przeżyć. Absolwentom towarzyszyły różne emocje i wspomnienia;  radość sukcesów, gorycz porażek, pierwsze miłości, przyjaźnie i konflikty.  Dla  uczniów klas ósmych to było ostatnie spotkanie w takim gronie. To czas podsumowań, podziękowań, pożegnań.  Życzymy powodzenia w  kolejnych etapach edukacji.

• Szkolny Dzień Dziecka

• Tego dnia nie zabrakło atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie. Rozgrywki najmłodszych kolegów bardzo wszystkich zaangażowały,  każdy chciał wygrać. Na szczęście wychowawcy pomagali i dodawali otuchy. Nie było przegranych. Z dmuchańca korzystali także starsi koledzy, nie było barier. Na wszystkich czekała wata cukrowa. Ci którzy wzięli udział w szkolnych podchodach mogli skosztować pysznego gofra.  Najmłodsi popisali się talentem wokalnym a starsi tanecznym. Klasy starsze walczyły na boisku. Deszcz ich nie przestraszył. W międzyczasie obejrzeć można było Czerwonego Kapturka po angielsku w wykonaniu uczniów klas piątych. Do bardzo udanego występu przygotowała ich pani Alicja Pogorzelczyk. Brawo.

• Dzień Patrona

Święto Szkoły Podstawowej w Kęsowie od ośmiu lat związane jest z datą nadania szkole imienia księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego. Tego dnia społeczność szkolna obchodzi Dzień Patrona. W tym roku szkolnym, po dwóch latach obostrzeń epidemicznych, mogliśmy powrócić do uroczystych obchodów tego tak ważnego dla szkoły dnia. Święto rozpoczęło się mszą świętą, a następnie dzieci i młodzież zgromadziły się na hali sportowej, by obejrzeć przedstawienie słowno-muzyczne tematycznie związane z  jedną z wartości wyznawanych przez księdza kanonika.

W tym roku przewodnią wartością byłą rodzina. Młodzież ukazała tę wartość odnosząc się zarówno do jej podstawowego znaczenia, czyli grupy ludzi związanych bliskim pokrewieństwem, jak i do szerszego rozumienia tego pojęcia, czyli rodziny jako grupy przyjaciół, społeczności szkolnej, narodu, a nawet grupy ludzi połączonych chęcią wzajemnej pomocy. Rodzina w tym najszerszym pojęciu, czyli jako wspólnota między narodami znalazła swoje odniesienie w realnej sytuacji, ponieważ podczas tej uroczystości mieliśmy okazję serdecznie powitać nowych uczniów naszej szkoły, czyli dzieci z Ukrainy, które, jako uchodźcy wojenni, znalazły w naszej gminie azyl przed zbrojną napaścią Rosji na Ukrainę.

Po uroczystym apelu odbył się radosny, wiosenny pochód młodzieży ulicami Kęsowa, a następnie zajęcia z wychowawcami i konkurencje między klasami. Dzień Patrona przyniósł uczniom wiele radości i emocji oraz, jak co roku, pozwolił na większą integrację dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej w Kęsowie.

• Zastępstwa

• Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
        • Konta użytkowników

• For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.