• Jest taki dzień...

          • Jest taki dzień. Magiczny dzień pojednania, radości i dobrych życzeń. Obchodzony niemalże pod każdą szerokością geograficzną w atmosferze ciepła i miłości. Niecierpliwie oczekiwany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Nic więc dziwnego, że łączy się z nim wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Nawiązując do tego starego zwyczaju, uczniowie naszej szkoły podczas wyjątkowej uroczystości na hali sportowej zaprezentowali nam najpiekniejsze kolędy. Tradycja obchodów Świąt Bożego Narodzenia jest głęboko zakorzeniona nie tylko w narodzie polskim. Na całym świecie katolicy świętują narodzenie Jezusa, ale w każdym kraju panują nieco odmienne zwyczaje. Chcąc przypomnieć narodziny Pana Jezusa nasi najmłodsi koledzy z klas III wraz z wychowawcami przygotowali i przedstawili nam Jasełka. Była pięknie przystrojona szopka a w roli Józefa i Maryi wystąpiły przedszkolaki. Na ten swiąteczny czas uczniowie klasy 5 złożyli wszystkim zebranym życzenia: by w tę noc żaden człowiek nie był obcy, żeby nie było samotnych, by każdy z każdym dzielił się sercem, by ktoś przypomniał sobie kolędę dawno zapomnianą, by ktoś komuś przebaczył, ktoś się rozpłakał, ktoś zamknięte drzwi otworzył, by wszyscy byli dobrej woli a nad światem pokój. Po uroczystości odbyły się wigilie  klasowe z wychowawcami, podczas których  śpiewano kolędy, dzielono się oplatkiem, obdarowywano się prezentami.

            Pozostałe zdjęcia z uroczystości w galerii zdjęć.

             

             

          • Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt

          • 15 grudnia odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Powiatu Tucholskiego w piłce ręcznej w kategorii Igrzyska Dzieci zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. W jednym i drugim przypadku nasze zespoły konkurowały z drużyną ze Śliwic. Niestety, w obu przypadkach poniosły porażkę, ostatecznie zajmując drugie miejsce w powiecie. Składy drużyn:

            Dziewczęta: Michalina Golak, Nikola Król, Pola Nowak, Michalina Łożyca, Roksana Pochojka, Daria Boettcher, Rozalia Łońska, Zuzanna Radzio, Natalia Borzyszkowska, Zofia Kensik, Julia Mróz, Rozalia Kortas.

            Chłopcy: Hubert Rygielski, Bartosz Wandzinski, Marcel Miszker, Aleksander Szmagliński, Oskar Sternik, Kacper Łożyca, Ksawery Maciejewski, Filip Patek, Wojciech Wielandt, Aleksander Wołowicz, Bartosz Górecki, Sylwester Guss, Łukasz Kawulka, Wojciech Kleybor, Ksawery Kryza, Bartosz Zaremba.

          • Turniej Andrzejkowy

          • Tradycją naszej szkoły jest organizacja w okresie Andrzejkowym turnieju piłki ręcznej. Nie inaczej było w tym roku. 9 grudnia odbyła się już XXIX edycja tych zawodów. W tym roku w turnieju uczestniczyć mogły dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze. Udział wzięło pięć drużyn: SP Świekatowo, SP Śliwice, SP Żalno, LUKS Pol Czersk no i oczywiście gospodarz- SP Kęsowo. Grano systemem każdy z każdym, więc była możliwość sprawdzenie swoich umiejętności z każdym rywalem. Oto wyniki meczów:

            Śliwice-Kęsowo 0:3

            Świekatowo-Śliwice 5:1

            Czersk-Żalno 11:1

            Śliwice-Czersk 1:8

            Żalno-Śliwice 2:2

            Kęsowo-Świekatowo 1:4

            Żalno-Świekatowo 5:6

            Czersk-Kęsowo 5:2

            Kęsowo-Żalno 6:0

            Świekatowo-Czersk 4:7

            Wszystkie mecze toczyły się w duchu fair-play, a na zawodników w przerwie między meczami czekał ciepły posiłek. Ostateczna klasyfikacja turnieju:

            1. LUKS Pol Czersk 12pkt

            2. SP Świekatowo 9pkt

            3. SP Kęsowo 6pkt

            4. SP Śliwice 1pkt

            5. SP Żalno 1pkt

            Wyłoniono także najlepszych z najlepszych, czyli najlepszego strzelca turnieju, zawodnika, oraz bramkarza. Wśród wyróżnionych znaleźli się:

            Najlepszy strzelec – Małgorzata Warsińska (LUKS Pol Czersk) 13 bramek

            MVP- najbardziej wartościowy zawodnik- Maja Wiśniewska (SP Świekatowo)

            Najlepszy bramkarz- Weronika Babut (SP Kesowo) !!!!

            Bardzo się cieszymy z wyróżnienia dla naszej zawodniczki- Weroniki Babut, która broniła w turnieju wyśmienicie i zasłużenie dostała nagrodę. Serdecznie gratulujemy!

            Kadra zespołu:

            Michalina Borzyszkowska, Paulina Woźniak, Weronika Babut, Wiktoria Chwastyniak, Michalina Golak, Daria Boettcher, Estera Januszewska, Daria Juhnke, Sandra Juhnke, Zuzanna Radzio, Michalina Łożyca, Roksana Pochojka, Nikola Król, Rozalia Łońska oraz Wiktoria Zaremba.

             

          • " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"

          •  

            Szkolne Mikołajki obchodziliśmy w tym roku pod hasłem " I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem..." 6 grudnia został zorganizowany kiermasz słodkosci, którego celem było wsparcie zbiórki charytatywnej na zakup leku ratującego życie Zosi Szcześniewskiej chorej na SMA. Dzięki życzliwości i hojności wszystkich osób o wielkich sercach udało się zebrać 1664,20 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na konto Zosi❤ Akcję zorganizowała pani Justyna Boryczewska.

            Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym!❤

             

            Pozostałe zdjęcia w galerii zdjęć.

          • Akcja charytatywna ,,Onko-Mikołaje”

          •  

            Nasza szkoła włączyła się w 6 edycję akcji charytatywnej pt. “Onko-Mikołaje”. Zbieraliśmy prezenty dla dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych w Bydgoszczy, aby mogły zapomnieć o cierpieniu, o bólu, o kroplówkach, a także, aby zobaczyć ich uśmiechy, które mogły być w ich rzadkością podczas pobytu w szpitalu. Wszystkim dziękujemy za udział w akcji, a w szczególności uczniom klasy 6 za przygotowanie licznej ilości prezentów i duże wsparcie Dziękujemy!!! 

            WZ

          • Od Pionka do Hetmana

          • We wrześniu uczniowie naszej szkoły z klas I i II przystąpili do programu „ Od Pionka do Hetmana”. Podczas cotygodniowych spotkań najmłodsi koledzy uczą się grać w szachy. Zajęcia prowadzi mistrz krajowy z międzynarodowym doświadczeniem pan Paweł Kukuła. Nauka gry w szachy rozwija u dzieci zdolności matematyczne, logiczne myślenie, umiejętność analizy napotykanych problemów i ich rozwiązywania. Młody szachista jest bardziej opanowany, cierpliwy i wytrwały, lepiej radzi sobie z niepowodzeniami niż jego rówieśnicy. Cieszymy się, że w naszej szkole znaleźli się chętni uczniowie aby rozwijać wyobraźnię przestrzenną , uczyć się szacunku do przeciwnika i samego siebie.

             

          • Dyskoteka andrzejkowa

          • 25 listopada Rada Samorządu Uczniowskiego z pomocą uczniów klas VII i VIII zorganizowała dyskotekę andrzejkową. Między godziną 16.00 a 18.00 bawili się na niej uczniowie klas IV-VI, a od 18.00 do 20.00 uczniowie klas VII-VIII. Nasi młodzi organizatorzy wykazali się kreatywnością i bardzo dobrą organizacją pracy. Poza muzyką i dyskotekowym wystrojem sali przygotowali szereg atrakcji: karaoke, foto-ściankę, wróżby andrzejkowe i konkursy. Można też było kupić ciasto i babeczki upieczone przez uczniów i w ten wposób wspomóc przyszłe działania Rady Samorządu Uczniowskiego. Dawno nie było widać w naszej szkole tylu naraz roześmianych, roztańczonych i rozbawionych uczniów. Przez obostrzeżnia związane z czasem pandemii długo musieliśmy czekać na taką szkolną imprezę, ale mamy nadzieję, że było warto 😊 

            Pozostałe zdjęcia z dyskoteki w galerii zdjęć.

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest co roku 25 listopada. Kariera pluszowej zabawki rozpoczęła się pod koniec XIX wieku, kiedy to Margarete Steiff – niemiecka inwalidka sparaliżowana wskutek choroby Heinego-Medina zaczęła szyć różne zabawki-zwierzątka. Jej siostrzeniec w 1880 roku wpadł na pomysł, aby ulepszyć konstrukcję szytych zabawek i założyć firmę produkującą takie zabawki. Firma powstała w miejscowości Giengen an de Brenz, niedaleko granicy bawarskiej.

            Kolejna historia dotyczy prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej gazecie. Jednym z czytelników był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci - pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

            Pluszowy miś okazał się najlepszą maskotką dla dzieci – budzi bowiem uczucia ciepła i bezpieczeństwa. Dlatego od 2002 roku na całym świecie obchodzi się święto tej pluszowej maskotki. W naszej szkole również świętowaliśmy – uczniowie mogli zabrać do szkoły swoje ulubione misie lub przebrać się za misia. Okazało się, że uczniowie (i to nawet ci ze starszych klas!) stwierdzili, że codziennie należałoby zabierać misia do szkoły, bo wtedy jest „jakoś milej” 😊

          • Narodowe Święto Niepodległości.

          • Dnia 10 listopada 2022 r. w Szkole Podstawowej  im. ks. kan. Józefa Swobodzińskiego w Kęsowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W jego przygotowaniu wzięło udział ponad 30 uczniów.Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości  oraz jak przebiegały losy naszego kraju do roku 1989. Punktualnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu. Duży  nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klas IV -VIII  recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. 

             

            więcej zdjęć w galerii

          • DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH: CZAS REFLEKSJI I ZADUMY

          •  

             

            Dzień Wszystkich Świętych rozpoczyna okres poświęcony wspomnieniom zmarłych, dlatego tego dnia – a także w kolejnych dniach listopada – wierni odwiedzają groby bliskich.

            Tradycją naszej szkoły w Dniu Wszystkich Świętych jest troska oraz odwiedzenie mogił pomordowanych w czasie II Wojny Światowej.

            W piątek, 28 października przed uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy II a  wraz z opiekunami uprzątnęli teren wokół pomnika ku czci pomordowanych, znajdujący się w Lesie Krajeńskim. W październiku 1939 roku rozstrzelano tam najprawdopodobniej więźniów z obozu w Radzimiu. Pomnik ustawiono w środku lasu już blisko 50 lat temu.Wykonany został w kęsowskiej szkole przez p. Adama Gnacińkiego wraz z uczniami. Oryginalna tablica została odnowiona, a pamięć po tragicznych wydarzeniach z Lasu Krajeńskiego nie ginie. Nasi uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty. Celem akcji było poznanie lokalnych miejsc pamięci i związanej z nimi historii.

          • Święto Dyni

          • 28 października Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Dyni i w związku z tym w piątek na korytarzach i w klasach spotkać można było uczniów ubranych na pomarańczowo i żółto. Niektórzy nawet ozdobili stroje w charakterystyczne dyniowe kształty.  Najbardziej chyba zabawa podobała się najmłodszym dzieciom, bo zauważyliśmy regułę, że im młodsze klasy, tym więcej przebranych uczniów. W szkole od razu zrobiło się weselej od ciepłych jesiennych kolorów. Samorząd Uczniowski oceniał zaangażowanie klas IV-VIII w szkolną zabawę, a punktacja będzie brana pod uwagę w całorocznej rywalizacji klas o najlepszą klasę w szkole.

          • W Multikinie.

          • "Johnny"

             

            We wtorek 18 października wyjechaliśmy do Multikina w Bydgoszczy. Razem z klasą VIIIa i VIIIb obejrzeliśmy film pod nazwą ,,Johnny”.

            W szkole o 8:00 zebraliśmy się obok świetlicy szkolnej i czekaliśmy na nasze wychowawczynie i autobus. Po godzinie 8:00 wszyscy się zebraliśmy i wsiedliśmy do autobusu, ale jeden z uczniów się spóźnił i pojechaliśmy bez niego. Podróż trwała ok. godziny. Przejazd minął przyjemnie. Kiedy przyjechaliśmy do kina, musieliśmy poczekać chwilę przed wejściem, ale 20 minut później nas wpuszczono. Po zakupach przekąsek i toalecie przed filmem weszliśmy na salę kinową.

            Kiedy wygodnie rozsiedliśmy się w fotelach, zaczęły się reklamy. Chwilę później zaczął się film. Głównym bohaterem był Patryk Galewski (Daniel Jaroszka), który już od lat 12 miał problemy z prawem oraz brał używki. Pewnego razu zostaje skazany na 360 godzin prac społecznych w hospicjum im. Św. Ojca Pio. W hospicjum poznaje księdza Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik), który w młodym wieku zachorował na złośliwy nowotwór mózgu. Główny bohater poznaje świat współczucia, rozwija się oraz... Film był ciekawy i interesujący, a przede wszystkim wzruszająca relacja Patryka z Księdzem Janem. Po filmie udaliśmy się do autobusu i spokojnie wróciliśmy do domu. Był to świetnie spędzony czas. 

            W.Z.

          • BIEG BOROWIAKA

          • Bieg Borowiaka

            24 września 2022r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXXVII "Biegu Borowiaka" organizowanym w Tucholi. Zajęli następujące miejsca:

            klasy I-III:

            Jacqueline Wereski - II miejsce

            Eliza Karnowska - III miejsce

            klasy IV - VIII:

            Michalina Borzyszkowska - I miejsce

            Marta Szmelter- II miejsce

            Wiktoria Chwastyniak - II miejsce

            Sylwester Guss - IV miejsce

            Wojciech Kleybor - V miejsce

            Daria Juhnke - VI miejsce

            Kacper Dereszyński - VI miejsce

            Paulina Woźniak - VII miejsce

            W klasyfikacji ogólnej szkół podstawowych zajęliśmy 4 miejsce. Gratulujemy tym, którzy stanęli na podium, a także wszystkim uczestniczącym w biegu!

             

             

          • ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASiSTÓW DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej nazywany przez uczniów Dniem Nauczyciela. 13 października uczniowie zaprosili nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych pracowników naszej szkoły na uroczystość związaną z obchodami tego święta. Uroczystość przygotowana została przez Samorząd Uczniowski oraz nauczycieli: Delfinę Świeczkowską, Radosława Meggera i Ewę Rydel. Rozpoczęła się od ważnego dla każdego ucznia wchodzącego w szkolne mury ślubowania klasy I, następnie uczniowie przedstawili historię szkolnictwa w Polsce w pigułce, aby potem przejść do podziękowań dla nauczycieli i kadry pracowniczej naszej szkoły od całej społeczności uczniowskiej. Już wcześniej poszczególne klasy miały za zadanie przygotować osobiste życzenia dla swoich wychowawców, które również zostały odczytane podczas uroczystości. Od uczniów popłynęły życzenia zdrowia, uśmiechu, na co dzień, satysfakcji z pracy, dużo dobroci i spełnienia marzeń. Pod koniec spotkania głos zabrali pani Dyrektor Monika Kuberska, Przewodniczący Rady Rodziców pan Krzysztof Dereszyński, Przewodniczący Rady Gminy pan Witold Ott oraz Wójt Gminy Kęsowo pan Radosław Januszewski, którzy również złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły. Wójt wręczył także nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy wyróżnionym w tym roku nauczycielom. Na koniec spotkania uczniowie zaśpiewali piosenkę dedykowaną pracownikom oświaty, a w czasie której Samorząd Uczniowski wręczył im drobne upominki.

          • Spotkanie z mjr K. Piechowiakiem – oficerem Regionalnego Centrum Informatyki w Bydgoszczy

          • 11.10.2022r. uczniowie klas ósmych podczas zajęć wychowawczych mieli okazję spotkać się z żołnierzem pracującym w Regionalnym Centrum Informatyki, który na co dzień zajmuje się bezpieczeństwem cyberprzestrzeni. Przedstawił on w ciekawy i profesjonalny sposób pracę zawodowego żołnierza w tej niezwykle prężnie rozwijającej się dziedzinie wojskowości. 

            Zajęcia z przedstawicielami ciekawych zawodów będą w klasach ósmych odbywały się cyklicznie.

             

          •  " RÓŻOWA SKRZYNECZKA" W NASZEJ SZKOLE 

          • Nasza szkoła przystąpiła  do programu "Różowa Skrzyneczka", której inicjatorkami były uczennice naszej szkoły. Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Staramy się o zniesienie tabu, którym obciążona jest w Polsce menstruacja, włączając do dyskusji zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głośno mówimy potrzebie ekologicznych i zdrowych rozwiązań na czas miesiączki. W toaletach szkolnych, przeznaczonych do użytku przez klasy starsze - zostały zamontowane skrzyneczki, które umożliwią dziewczętom w "sytuacjach awaryjnych" korzystanie z niezbędnych środków higienicznych bez skrępowania i z zachowaniem pełnej dyskrecji. Ta forma wsparcia praktykowana jest w wielu placówkach i w ostatnim czasie cieszy się wzrastającą popularnością. Jest to także ogromne wsparcie dla dziewczynek z rodzin najuboższych. Z ramienia szkoły zwróciliśmy się do firm i instytucji wspierających ten projekt, jednocześnie jednak zachęcamy również Państwa, jako Rodziców do zaangażowania się w tą inicjatywę. Środki higieniczne można dostarczać do sekretariatu szkoły, będziemy na bieżąco uzupełniać nimi "różowe skrzyneczki". 

            Hasło akcji : WEŹ, JEŚLI POTRZEBUJESZ ZOSTAW, JEŚLI MASZ NADMIAR.

             

            Plakat_RS_PL.pdf​​​​​​​

          • Pobiegły? Nie! Pofrunęły!!!

          • 05.10.2022 reprezentanci Naszej szkoły wystartowali w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Wzięliśmy udział w 3 z 4 kategorii startowych. W roczniku dziewcząt 2010 i młodsze Naszą szkołę reprezentowały Julia Mróz, Julia Golińska, Wiktoria Gruszecka, Małgorzata Wajdner, Rozalia Kortas oraz Sandra Juhnke Dziewczyny zajęły ostatecznie 6 miejsce na 9 startujących szkół. W kategorii chłopców 2010 i młodszych wystąpiliśmy w składzie Sylwester Guss, Wojciech Kleybor, Roman Kortas, Aleksander Szmagliński, Marcel Miszker i Wojciech Łoński Chłopacy zajęli najniższy stopień podium - 3 miejsce w 7 zespołowym towarzystwie.

            Emocje i apetyty rosły, bo w ostatnim biegu, w którym braliśmy udział w kategorii dziewcząt rocznik 2008 i młodsze, drużyna wydawała się najbardziej wyrównana. W jej skład wchodziły: Paulina Woźniak, Estera Januszewska, Daria Juhnke, Marta Szmelter, Wiktoria Chwastyniak oraz Michalina Borzyszkowska W zmaganiach wystartowały 4 szkoły podstawowe oraz 4 szkoły ponadpodstawowe. Liczyliśmy na najlepszy występ naszych reprezentantów w tym dniu. Ale to czego dokonały dziewczyny, przerosło najśmielsze oczekiwania!!! Nie tylko okazały się najlepsze w rywalizacji szkół podstawowych, gdzie zdublowały rywalki o cała jedną zmianę, ale również zwyciężyły w bezpośredniej rywalizacji ze szkołami średnimi zostawiając za plecami w kolejności TL, ZSLiA, LO, ZSLiT!!!

            Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!!! I tak po cichu... czekamy na jeszcze ;) Brawo!

          • Szkoła demokracji - Samorządy mają głos

          • 30 września 2022 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wybory były poprzedzone kampanią przedwyborczą. Siedemnaścioro kandydatów przygotowało własne kampanie wyborcze, m.in. plakaty i przedstawienie postulatów wyborczych podczas apelu, w trakcie którego kandydaci odpowiadali też na pytania uczniów. Wybory odbyły się zgodnie zasadami demokracji według programu Centrum Edukacji Obywatelskiej: "Szkoła demokracji - Samorządy mają głos 2022". Do Rady  Samorządu Uczniowskiego weszli: 

            Przewodnicząca - Martyna Żołnierz , kl. VIIIb

            Zastępca - Wojciech Łoński, kl. VI

            Sekretarz - Michalina Borzyszkowska, kl. VIIIa

            Skarbnik - Jesica Milkowska, kl. VIIIa

            Członkowie: Pola Nowak. kl. VII, Wiktoria Zaremba, kl. VIIIa, Klara Kosiedowska, kl. VIIIa, Olga Czarnecka kl. Va.

             

          • Szkolny Dzień Sportu

          • 16 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i przeżycie czegoś radosnego.  Nauczyciele wychowania fizycznego: pan Bartosz Babiński i pan Paweł Sząszor mieli pełne ręce roboty. Przez cały dzień na hali sportowej odbywały się różne konkurencje, które angażowały każdą klasę a przy tym wywoływały dużo śmiechu i energii.

                   

            Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej! 

             

          • Ważny komunikat :)

          • Drodzy Rodzice!

            Wychodząc naprzeciw Waszym licznym zapytaniom i obawom z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Kęsowie jest przygotowana na nadejście zimy i posiadamy zgromadzony opał juz od kilku tygodni.Zadbaliśmy o to, by wypełnić nim dosłownie pod sam sufit każde miejsce, umożliwiające przechowywanie tego surowca. Dodatkowo mamy zatankowany na maksa olej opałowy. Na chwilę obecną nie jesteśmy już w stanie zmagazynować większej ilości.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. ks. kan. Józefa Swobodzińskiego w Kęsowie
      • Telefon do świetlicy ( czynny w godzinach pracy świetlicy ) 530368420
      • ul. Szkolna 11 89-506 Kęsowo Poland
      • 523344012
    • Logowanie