• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 10.03.2023 12:55
      • Laboratoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Dzięki tej wyjątkowej – nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej – inwestycji w edukację, szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Drukarki 3D, gogle VR oraz mikrokontrolery już teraz pozwalają uczniom rozwijać kompetencje przyszłości, realizować własne projekty i doskonalić umiejętności przydatne na nowoczesnym rynku pracy. Laboratoria Przyszłości opierają się na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, math, czyli nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów w całej Polsce i zapewnienie im warunków do wejścia w przesycony technologią świat z odpowiednimi kompetencjami. Realizację tego celu umożliwi zapewnienie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii oraz wsparcie nauczycieli w ich nauce poprzez m. in. poprowadzenie lekcji pokazowych w szkołach.

Nasza szkoła zgłosiła chęć udziału w Mobilnych Laboratoriach Przyszłości.

22 lutego 2023r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w szkole edukatorów, którzy przeprowadzili lekcje w formule warsztatowej. Ekipa edukatorów wyposażona była w niezbędny sprzęt i materiały do przeprowadzenia zajęć z uczniami. W warsztatach brali udział uczniowie z klas 4-6. Po stronie szkoły konieczne było udostępnienie dwóch sal, w których przez 4 godziny lekcyjne edukatorzy Laboratoriów Przyszłości prowadzili zajęcia. Każda grupa liczyła ok. 15 osób (wymogi zajęć). Uczniowie wzięli udział w warsztatach: druk 3D, elektronika- mikrokontrolery, rękodzieło, multimedia. Uczniowie klas 4, 5 i 6 mogli pobawić się długopisami 3d, wydrukować brelok w drukarce 3d czy też sterować ręką grę interaktywną. Dzięki Mobilnym Laboratoriom Przyszłości uczniowie mają szansę na rozwijanie kreatywności, pasji, zainteresowań i talentów, które przełożą się na lepszy start w dorosłość. Podczas lekcji edukatorzy rozbudzili w nich zainteresowanie umiejętnościami, które pozwolą im wykorzystać technologię w sposób zgodny z ich predyspozycjami.

#LaboratoriaPrzyszlosci

Pozostałe zdjęcia z warsztatów w galerii zdjęc w zakładce" Laboratoria Przyszłości".